Zapowiedź: Świt Barcząca - Iskra Kotuń

Zapowiedź: Świt Barcząca  - Iskra Kotuń

11. 02. 2017 - godz. 17.30 - Mińsk Mazowiecki (ul.Budowlana)

Świt Barcząca - Iskra Kotuń

Pierwszy test Iskry, drugi Świtu

Sparingowe starcie ze Świtem będzie dla Iskry pierwszym testem przed rewanżową rundą Klasy B. Jednak nasz najbliższy sparingpartner ma już za sobą jeden mecz towarzyski. Zespół z Barczącej przy ul. Budowlanej przegrał 1:2 z Tęczą Stanisławów, występującą na co dzień w rozgrywkach Ligi Okręgowej. Można powiedzieć, że obie drużyny są na podobnym etapie przygotowań do rundy wiosennej, którą Iskra i Świt zainaugurują w pierwszy weekend kwietnia.

Dwa awanse w dwa sezony?

Świt obecnie stoi przed wielką szansą na drugi z rzędu awans ligowy. Klub z Barczącej w sezonie 15/16 awansował do Klasy A, kończąc rozgrywki Klasy B na 1 miejscu. Zespół ten nie miał też problemu z aklimatyzacją w wyższej lidze. Świt rozegrał świetną rundę jesienną, co zapewniło mu 2 pozycję w tabeli.

Świt w liczbach (Klasa A)

Świt Barcząca po 13 kolejkach ligowych uzbierał 29 punktów, plasując się na 2 miejscu w tabeli (9 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki). Bilans bramkowy: 30-15.

Bez wątpienia dla Iskry będzie to znakomita okazja do nauki, ponieważ najbliższy przeciwnik jest zespołem czyniącym niesamowite postępy i grającym w wyższej od nas lidze. Świt ma chrapkę na awans do LO, my na Klasę A. Kto okaże się lepszy w sparingu? :)